Про це повідомляє Deutsche Welle.

Мільярди випущених за останні 10 років компанією Intel мікрочіпів та процесорів виявилися недосконалими. Їх вважають вразливими з точки зору безпеки. Про це вночі 4 січня повідомила група фахівців комп'ютерної галузі за результатами проведених досліджень.

Читайте також: Компанія Amazon запатентувала віртуальну примірювальну

Найбільш вразливим виявився механізм в мікрочіпах, за допомогою якого обладнання завантажує інформацію чи програмне забезпечення наперед, у тому випадку, якщо воно знадобиться в майбутньому. Розробники заклали такий механізм, аби вберегти гаджети та оснащені мікропроцесорами прилади від збоїв у роботі та прискорити їхню функціональність. Такі технічні процеси відомі як speculative execution та застосовуються компаніями-виробниками вже багато років.

За даними аналітиків, виявлені технічні прогалини можуть значно полегшити хакерам несанкціонований доступ до особистих даних користувачів, у тому числі паролів акаунтів, "гаманців" криптовалют тощо. Так само через виявлену вразливість кіберзлочинці можуть значно легше отримати потрібну їм інформацію різні програми, які встановлювались на комп'ютері.

Тож теоретично існує потенційна небезпека для певної частини гаджетів та комп'ютерів стати жертвою кібернападів. Наразі низка компаній проводить роботи з метою усунення виявлених технічних недоліків. У самій компанії Intel теж запевнили, що співпрацюватимуть із партнерами задля усунення цього недоліку.

Читайте також: Apple може купити американський сервіс Netflix, – ЗМІ

Також у корпорації сподіваються, що зловмисники ще не встигли скористатися виявленим дефектом.

Критики у свою чергу зазначають, що запропоноване Intel оновлення може негативно вплинути на швидкість роботи процесорів. Вони мужуть стати на 30% повільнішими. У компанії такі закиди заперечують і запевняють, що в більшості випадків сповільнення не перевищуватиме 2%.