Про це кажуть в Європейській Бізнес Асоціації.

У чому річ

Експерти пояснюють, проблема у необхідності сплачувати відсоток за обладнання та носія, за допомогою яких можна скопіювати музику (MP3 плеєр, музичний центр, телевізор, мобільний телефон, ноутбук, диск, флешка) або копію літературного твору (принтер або папір).

Важливо Коронавірус розв'язав руки кіберзлочинцям: експерт розповів як захиститись

Український Музичний Альянс та Всеукраїнське Агентство Авторських Прав вже оприлюднили попередні тарифи для сплати відрахувань. Вони складуть – від 0,44% (для телевізорів) до 4,71% (принтери) від вартості обладнання.

"На думку бізнесу, запропоновані відрахування є занадто високими, і призведуть до підвищення вартості цього обладнання для українського споживача", – кажуть в Асоціації.

Також там прогнозують зростання тіньового бізнесу у цій сфері.

Проблему загострює коронавірус

Для врегулювання цієї ситуації призначили переговори між бізнесом та цими організаціями на 14-15 квітня. Однак, через ситуацію з коронавірусом представники бізнесу не змогли взяти участь у цьому обговорення.

"У зв’язку із закриттям магазинів та ряду виробничих потужностей через карантин майже по всьому світу, індустрія побутової техніки та електроніки несе суттєві економічні збитки. Крім того, і купівельна спроможність громадян знижується. За таких умов введення додаткового збору з виробників такого обладнання може суттєво ускладнити або навіть унеможливити діяльність законослухняних компаній", – заявили в Асоціації.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно