Раніше 24 канал розповідав про те, що категорія "Волонтерська допомога" на онлайн-сервісі Kabanchik.ua запрацювала на початку березня. Відтоді вже було створено понад 750 завдань.

Не пропустіть Підприємець Макс Поляков передав Україні мільйон доларів і хоче зібрати ще тридцять

Онлайн-сервіс поділився з Техно 24 статистикою замовлень у новій, але вже популярній категорії.

  • Близько 50% усіх волонтерських замовлень припадає на транспортні перевезення;
  • ще 25% – на доставку медикаментів;
  • а 16% – на доставку їжі.

У яких містах найбільший попит на волонтерські завдання

Найбільш активно допомогу замовляють у Києві, Харкові, Львовi та Чернігові. На одну лише столицю припадає 40% усіх завдань. Найчастіше тут замовляли послуги транспортних перевезень. У Львовi найпопулярніша допомога – доставка медикаментів та їжі.

Наша служба підтримки ретельно перевіряє кожне створене замовлення, щоб не було диверсійних завдань на користь ворога,
– розповіла Ольга Сорока, керівник відділу маркетингу Kabanchik.ua.

Волонтери активно допомагають

Волонтерів для виконання завдань на платформі не бракує. Крім того, деякі майстри навіть перейшли зі своєї основної роботи на волонтерську допомогу.

"До війни я підробляв "чоловіком на годину" – виконував різні побутові завдання по дому: повісити картину, зібрати стіл тощо. Після початку вторгнення замовлень зовсім не було. А сидіти вдома, розуміючи, що я маю можливість допомагати тим, кому це потрібно, не міг. В мене є авто, тож зараз я перевожу людей, речі та гуманітарку для нужденних. За 2,5 тижня я допоміг багатьом дістатися в потрібні місця, перевіз купу речей та гуманітарних наборів", – розповів Ілай Юджинс, активний волонтер Kabanchik.ua.

Окрім волонтерського напряму також працюють комерційні категорії. Як і раніше найбільше замовляють послуги домашнього майстра, "чоловіків на годину" та доставку. Проте відсоток таких замовлень впав до 30% у порівнянні з довоєнним рівнем.

"У воєнний час замовлень не вистачає навіть у Києві, оскільки багато хто поїхав з міста. До того ж зараз люди звертаються за допомогою тільки у вкрай необхідних питаннях: підключення інтернету у бомбосховище, сантехніка, електрика. Клієнти обмежені фінансово, тому я стараюсь не завищувати ціну на послуги, іноді – знижаю. Зараз дуже важливо бути підготовленим, знати, які будівельні магазини працюють, спланувати час поїздки, та час на виконання. Щоб встигнути повернутися додому до комендантської години", – розповів Василь, один із топ-майстрів Kabanchik.ua.

Наразі команда проєкту сфокусована на волонтерстві. У компанії наголошують, що намагаються максимально допомогти країні, українцям та ЗСУ.