Збільшення потужності батарей при тих же фізичних параметрах дасть величезний економічний ефект, з урахуванням їх поширеності на планеті. Команда дослідників з США та Швейцарії, здається, намацала можливе рішення, пише New Atlas.

До теми У літій-іонних акумуляторів з'явилася доступніша альтернатива

Особливості відкриття

Міжнародна команда вчених виявила, що кристали стибію спонтанно й оборотно спустошуються під час циклів заряду і розряду літій-іонних акумуляторів. Це означає, що можна створити батареї з більшою щільністю енергії, не побоюючись їх прискореного зносу через швидке руйнування анода. А більш місткі акумулятори забезпечать абсолютно новий користувальницький досвід у різних галузях.

Відкриття, зроблене Метью Макдауеллом та його колегами, дозволило зовсім уникнути руйнівної поведінки анода. Коли іони залишають внутрішню порожнину кристалів стибію, вони не стискаються, а зберігають обсяг завдяки жорсткому прошарку оксиду. Єдина особливість – подібна поведінка спостерігалася лише в частинках діаметром менше 30 нанометрів.

Цікаво Новий нейроморфний чіп перетворить смартфони в суперкомп'ютери

Лабораторний експеримент на невеликих батареях дав позитивні результати, і команда Макдауелла сподівається повторити його на батареях більшого розміру. Крім того, стибій досить дорогий матеріал, так що в подальшому вчені сподіваються замінити його на щось дешевше, наприклад, на олово.