Наймані працівники та фізичні особи-підприємці, діяльність яких підпадає під заборону в період посиленого карантину в січні, можуть оформити заявку на отримання допомоги з 14 до 31 грудня. Про це інформує у телеграмі прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Читайте також Закон про відтермінування касових апаратів для ФОПів частково набув чинності

Що повідомив прем’єр

Відсьогодні портал Дія почав приймати заявки на отримання 8 тисяч одноразової допомоги від держави. За перші 10 годин роботи послугою скористалися понад 5000 осіб,
– написав він.

Глава уряду додав, що заповнення заяви займе не більше 5 хвилин, а гроші автоматично будуть зараховані на особистий гривневий рахунок після перевірки даних. Шмигаль запевнив, що уряд робить усе, аби кошти кожному надійшли якнайшвидше.

Як отримати допомогу від держави

Потрібно зайти в особистий кабінет на портал Дія або через застосунок та обрати розділ "Послуги". З деталями надання одноразової допомоги можна ознайомитися за посиланням.

Як ФОПам зареєструвати заявку на допомогу у застосунку Дія: відео Міністерства цифрової трансформації

Кому виплатять 8 тисяч гривень допомоги

  • ФОПи, які втратили частину доходу через запроваджений карантин.
  • Наймані працівники, яким вимушено скоротили тривалість робочого часу.
  • Також передбачена одноразова компенсація суб’єктам господарювання за відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Розмір одноразової компенсації становитиме середньомісячну суму ЄСВ з розрахунків останніх 10 місяців.

Не зможуть отримати допомогу

  • ФОПи, які зареєструвалися менш ніж за три місяці до набрання чинності закону;
  • якщо у 2020 році вони сплатили ЄСВ за себе менше ніж за три місяці;
  • якщо їхній вид діяльності не підпадає під карантинні обмеження.