Вишивання, садівництво, догляд за господарством, шахи – про всі ці стереотипні заняття людей, що пішли на пенсію, ми чуємо куди частіше, ніж історії про літніх геймерів, блогерів та інстабабусь.

Цікаво Microsoft випустила морозиво на честь виходу Windows 11 і роздала його безплатно

Стереотип 1. Геймери – замурзані підлітки, які не встають з-за комп’ютера.

Це найпопулярніший сьогодні міф. За результатами опитувань, приблизно кожна третя людина у світі грає в ігри. Однак виявляється, таке захоплення може припасти до душі не лише школярам та студентам, а й тим, хто має дещо більший життєвий досвід. Прикладом є українська команда вікових гравців Ageless Shooters (Стрільці поза віком).

Команда Ageless Shooters
Команда Ageless Shooters / Фото Lenovo

У липні 2019 року компанія Lenovo провела відбір серед всіх охочих і зібрала команду разом. До знайомства з CS:GO кожен з учасників вже мав хобі: хтось досліджував дахи висотних будівель, хтось створював шедеври машинної вишивки, а хтось займався водолазними спусками. Попри невеликий досвід в іграх кожного з учасників, команда гідно вистояла в боротьбі зі Silver Snipers – віковими гравцями зі Швеції з трирічним досвідом в CS:GO. У шоу-матчі на фестивалі Comic Con Ageless Shooters перемогли з розгромним рахунком 16:1.

Команда Ageless Shooters
Ageless Shooters на матчі / Фото Lenovo

Нині в основному складі української команди семеро гравців, їхній середній вік – 59 років. Нова реальність, коли не завжди можливо зібратися на тренування офлайн, не загасила завзяття команди! Гравці продовжують тренуватися вдома в комфортних умовах, завдяки пристроям Lenovo Legion. Гаджети були створені спеціально для завзятих геймерів незалежно від їхнього віку. А комфортне місце для геймінгу, за словами самих учасників команди, це вже половина успіху команди на турнірі.

Стереотип 2. Instagram і мода – це про молодих блогерок та інстамам.

Instagranny – загальна назва на позначення тенденції, коли бабусі стають блогерками. Поки такі профілі набувають популярності в Сполучених Штатах Америки чи в скандинавських країнах.

Так, 91-річна американка Бадді Вінкл (@baddiewinkle) говорить, що її життя лише почалося після виходу на пенсію. Сьогодні вона має блог в Instagram з 3,4 мільйонами підписників, слідкує за трендами, слухає поп-співаків та активно подорожує.

Бадді Вінкл
Бадді Вінкл / Фото з особистої Instagram-сторінки @baddiewinkle

Ще одна інстабабуся – 63-річна Лін Слейтер, відома під ніком Accident Icon (@iconaccidental). Професорка соціології з Нью-Йорка руйнує стереотипи про те, що кожному віку притаманний певний стиль.

Лін Слейтер
Лін Слейтер / Фото з особистої Instagram-сторінки - @iconaccidental

Нещодавно своє сторіччя відсвяткувала дизайнерка інтер'єрів і професорка Техаського Університету в Остіні Айріс Апфель (@iris.apfel). На своїй сторінці в Instagram з понад 1,8 млн підписників, вона закликає слідувати модним трендам, експериментувати й пам’ятати, що життя після 60-ти лише починається.

Айріс Апфель
Айріс Апфель / Фото з особистої Instagram-сторінки - @iris.apfel

Не пропустіть Невідомий попередив про "відключення інтернету" за 15 хвилин до падіння Facebook

Стереотип 3. У літньому віці почати кар’єру "з нуля" неможливо.

У будь-якому віці можливо докорінно змінити рід діяльності. Це підтверджує 64-літній киянин В'ячеслав Лук'янчук. До пенсії чоловік працював в Національній академії наук України викладачем фізичної хімії та біохімії. Віднедавна, замість неквапливого життя на пенсії, В'ячеслав пішов працювати до IT-компанії. Як розповідає він сам, спочатку був період загальної адаптації до структури компанії, корпоративної культури, можливостей соціального пакета, гнучкого графіка роботи.

В'ячеслав Лук'янчук
В'ячеслав Лук'янчук / скріншот із з сюжету на українському телеканалі

Згодом почалися тренувальні завдання й спеціальні інструменти для їхнього виконання. Після цього В’ячеславу почали доручати виробничі завдання. Сьогодні він займає позицію outreach manager (спеціалізація в лінкбілдінгу). В'ячеслав працює із SEO-оптимізацією, а саме над отриманням якісних посилань на ресурс. Своїм прикладом він підтверджує, що людина може змагатися сама з собою, протистояти викликам та не піддаватися стереотипам.

Стереотип 4. Діджей – це про ритм і драйв. У 60 років не до цього.

Ми звикли бачити діджеїв юними та запальними. Приклад Єлизавети Родиченко з Києва доводить, що вік зовсім не впливає на наш внутрішній запал. Нещодавно 64-річна Ліза, яка все життя працювала актрисою й моделлю, вирішила спробувати нове заняття – діджейство. Для того, щоб навчатися цьому ремеслу, вона вступила до спеціалізованої столичної школи.

Сьогодні Лізу можна побачити за пультом на вечірках, а в її діджей-сетах почути легендарні пісні від ABBA, Шер і Тіни Тьорнер. Діджейка не зупиняється на досягнутому й планує регулярно влаштовувати музичні заходи для пенсіонерів. Ліза вважає, що діджейство – магія, тому що людина за пультом може "загіпнотизувати" публіку.

Стереотип 5. TikTok – забавка для молоді.

Існує хибне уявлення про те, що аудиторія TikTok – діти. Згідно зі спостереженнями, найчастіше цією соцмережею користуються люди у віці від 25 до 45 років. Втім, зустрічаються в TikTok й старші блогери. З 2020 року 87-річний британець Джо Оллінгтон почав знімати короткі відео про карантинні реалії. Одне з таких відео набрало понад 42 млн переглядів. Сьогодні у Grandadjoe (@grandadjoe1933) 4,5 млн підписників. Цьому він завдячує своїй наймолодшій 15-річній онучці Брук Пентейн – саме вона допомогла йому опанувати світ TikTok й стати ближчим до сучасного світу технологій.

Джо Оллінгтон
Джо Оллінгтон / Скриншот

Ще одна TikTok-блогерка – 78-річна Лагетта Уейн з ніком Grandma’s Garden (@msgrandmasgarden). Вона показує в соцмережі лайфхаки для кухні та городу, а також знімає відеорецепти. Лагетта приєдналася до соцмережі в червні 2020 року, її перше відео з екскурсією в саду зібрало понад 37 тисяч лайків. Зараз у жінки – понад 130 тисяч підписників та майже мільйон лайків на відео.

Лагетта Уейн
Лагетта Уейн / Скриншот

Технології захоплюють наше життя, даючи можливості людям на пенсії розвиватись і жити насиченим життям. Інтеграція старшого покоління в інноваційний світ показує, що навіть у 60 і більше років можна жити на повну, адже людину визначає не вік, а те, як вона себе відчуває і що робить. День людей похилого віку – це ще одна можливість надихнутись історіями людей, які новий етап у житті сприйняли як час для здійснення мрій.

Автор:

Анна Кузнецова

PR-менеджер компанії Lenovo в Україні