За попередніми підрахунками система почне виробляти електроенергію в четвертому кварталі наступного року. За словами Vestas, висота турбіни складе 280 метрів, а довжина лопатей сягатиме 115,5 метра.

Цікаво Енергосховище на силі гравітації, побудують у США до кінця 2021 року – як воно працюватиме

Як працюватиме тестова турбіна

Прототип буде встановлений на березі, щоб спростити доступ до нього під час тестування. Очікується, що потужність турбіни сягатиме 80 гігаватів/годин на рік.

Vestas каже, що її характеристики дозволять забезпечувати електроенергією приблизно 20 тисяч європейських домогосподарств, запобігши викидам в атмосферу понад 38 тисяч тонн вуглекислого газу.

Китайський аналог

У той час як Vestas заявляє, що її прототип стане найвищою і найпотужнішою вітряною турбіною у світі, інші компанії також розробляють гігантські генератори.

У серпні MingYang Smart Energy поділилася детальною інформацією про величезну нову морську вітряну турбіну MySE 16.0-242 (наразі найбільший у світі вітрогенератор). Вона буде мати висоту 264 метри та довжину лопатей 118 метрів. Потужність генератора досягне 18 МВт. Китайська компанія має намір встановити прототип у 2023 році.