Компанія CityQ з Осло пропонує вирішити цю проблему за допомогою транспорту на стику велосипеда і електромобіля, розповідає electrek.

Не пропустіть Компактний електровелосипед FIIDO D11 зможе проїхати 100 кілометрів на одному заряді

Особливості нового транспорту

Car-eBike, як неважко здогадатися з назви – гібрид електричного автомобіля та велосипеда, призначений для поїздок на роботу або за продуктами. Електромобіль не обладнано прямим приводом – його замінює ПЗ, що дозволяє використовувати систему електроприводу, яка приводить в рух електродвигун потужністю 250 Вт.

Максимальна швидкість гібрида – 25 км/г. Акумулятори забезпечать поїздку на 70-100 км від однієї зарядки (на далекобійність критично впливає вага водія). На думку розробників, це оптимальні швидкість і запас ходу для комфортного переміщення в міських умовах.

Крім водія, всередині поміститься ще один дорослий або дві дитини. Двері та вікна можуть закривати електромобіль повністю або частково, а ззаду присутній мініатюрний багажник, в якому можна розмістити кілька невеликих пакетів, наприклад, з продуктами.


Гібридний електровелосипед Car-eBike

Ширина Car-eBike – 87 см, що в два рази менше середньостатистичного автомобіля "легкого" класу і на 7 см ширша ніж потужні гірські велосипеди. Важить цей засіб пересування 70 кг, а його загальна вантажність – 300 кг.

Формально, згідно із законодавством ЄС, Car-eBike – це вантажний чотириколісний електровелосипед, тому його водій може використовувати як велодоріжки, так і дороги загального користування, але виїзд на шосе для цього гібрида заборонено.

Цікаво Piomo: надувний електровелосипед, що влазить в рюкзак – відео

Ціна

CityQ вже почала приймати попередні замовлення (бронь коштує 99 євро), а перші поставки намічені на 2021 рік. Офіційна вартість "транспорту майбутнього" – 6 000 євро (180 172 гривні).

Ідея чотириколісного велосипеда з дахом і педалями не нова. Схожі проєкти розробляють компанії Organic Transit, Sondors і Better Bike.