Як кажуть у Міністерстві цифрової трансформації, є чимало прикладів, коли не лише група місцевих жителів, але й влада перешкоджає роботі базових станцій мобільного зв’язку, бо бояться "шкоди для здоров'я".

До теми Чи такий страшний 5G, як його малюють: чому Україною ширяться фейки

Де страждають радіофобією

В Мінцифрі навіть назвали кілька прикладів, де блокували роботу щодо встановлення веж для поширення інтернету.

  • Наприклад, управління освіти Броварської міської ради змушує прибрати базові станції, що встановленні неподалік школи. Хоча мобільний інтернет потрібен для навчання, особливо дистанційного.
  • Встановлювати базової станції перешкоджає і керівництво Управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради. там бояться за здоров'я пацієнтів у міській клінічній лікарні.
  • Через таку ж причину блокують поширення якісного мобільного зв'язку і в Центральній районній лікарні Києво-Святошинського району.
  • Одразу кілька таких випадків трапилось в Маріуполі – встановленню базових станцій перешкоджає Міська рада, Державна судова адміністрація в Донецькій області та ККП "Маріупольтепломережа".

Важливо Українці хочуть заборонити 5G: петиція набрала необхідні 25 тисяч підписів

Чи станції можуть бути небезпечними

Ну, звісно що ні. У Мінцифрі наголошують, що базові станції мобільного зв’язку, які встановлюють українські оператори, не мають жодного впливу на людей чи тварин.

Більше того, в Україні існує спеціальний орган, який контролює використання радіочастот, – це Український державний центр радіочастот. Фахівці центру регулярно перевіряють дотримання правил роботи базових станцій.

Єдина небезпека – це якраз такі рішення чиновників чи медиків (які ми згадали вище). В період пандемії люди більше почали залежати від якісного інтернету – віддалена робота, дистанційне навчання, з рештою консультація з лікарем онлайн чи по телефону – це дуже важливі речі сьогодні.

До теми Божевілля триває: для "захисту від 5G" в Британії продають спеціальні флешки

Прикро, що "радіофобія" чиновників може позбавити українців необхідного доступу до якісного зв'язку та інтернету.