На сторінці Державного космічного агентства України розмістили відео, на якому канадський астронавт Кріс Гедфілд показує, як миє руки у космосі. Для цього він використовує спеціальний розчин.

Може зацікавити Карантин в Україні 2020: як працювати вдома і не втратити продуктивність

"Зберігаємо спокій, як справжні астронавти", – коментують відео в Агентстві.

Хто такий Крістофер Гедфілд? Він став першим канадцем, який виконав вихід у відкритий космос. Загалом Гедфілд здійснив три космічні польоти: два за програмою Space Shuttle загальною тривалістю 20 і один в рамках довгострокових експедицій МКС-34 і МКС-35. Саме під час останньої місії у лютому 2013 року і було знято це відео.

Гедфілд став популярним завдяки активному висвітленні польоту в соціальних мережах. У травні 2013 року він виклав на Youtube кавер-версію на пісню Девіда Боуї Space Oddity. Ролик став першим музичним відео, знятим в космосі.

Ситуація з коронавірусом

Станом на 16 березня внаслідок коронавірусу померли 6,6 тисячі людей у всьому світі. Одна жертва вірусу – в Україні. Загальна кількість заражених – понад 173 тисячі людей. При цьому майже 78 тисяч людей успішно вилікувались.

Що стосується України, то у нас підтвердженими є 5 випадків захворювання на коронавірус – 4 випадки у Чернівецькій області та один випадок у Радомишлі (ця 71-річна жінка померла).

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно