Джерело: ESA

Свіжий погляд на маловивчені явища відкриває обсерваторія Європейського моніторингу атмосферно-космічних взаємодій (ASIM) на МКС.

Цікаво Вчені заявили про існування "неймовірно великих" чорних дір

Як досліджують блискавки на Землі з космосу

Перебуваючи на висоті 400 км, вона здатна дати відповіді на те, як формується чимало природніх явищ, зокрема, блискавки. Сам прилад був встановлений ще у 2018 році, він призначений для пошуку електричних розрядів, що виникають під час шторму, які поширюються над грозами у верхніх шарах атмосфери.

Востаннє вдалося розглянути п'ять спалахів, один з яких представляв собою "синій струмінь" у стратосфері. Вчені розповідають, що це рідкісна форма блискавки, що вистрілює з грозових хмар і досягає 50 км. Вона триває менше однієї секунди і здатна породжувати такий вид розрядів, як "ельфи". Останні швидко розширюють кільця оптичного і ультрафіолетового випромінювання на дні іоносфери. Тут електрони, радіохвилі і атмосфера взаємодіють, утворюючи незвичайні викиди.

Блискавки над Землею з борту МКС, відео:

Вивчення таких погодних явищ важливе для наукового співтовариства. Завдяки спостереженням можна наблизитися до розгадки того, як зароджуються блискавки. У свою чергу, згідно з деякими припущеннями, вони можуть впливати на концентрацію парникових газів в атмосфері Землі.