Попри те, що минулого тижня біткойн анулював усі накопичення 2021 року, це не злякало інвесторів – навпаки, привернуло їх ще більше. На кінець квітня понад 2,1 мільйон дорослих американців, або 14% дорослого населення, придбали собі якусь криптовалюту.

Цікаво Смартгодинник Huawei Band 6 уже в Україні: два тижні автономної роботи й 96 режимів тренувань

До кінця року, за прогнозом криптообмінника Gemini, кількість власників крипти подвоїться, оскільки люди бояться втратити "таку унікальну пожливість" розбагатіти.

При цьому переважна більшість нових інвесторів не усвідомлює ризики інвестицій в біткойн або інші криптовалюти. Недавнє опитування показало, що всього лише 16,9% тих, хто купили криптовалюту повністю розуміють її цінність та потенціал, тоді як 33,5% або зовсім не розбираються у цьому питанні, або тільки починають вивчати тему.

Що думає про біткойн лауреат Нобелівської премії

Я мало пишу про біткойн, тому що немає положень для обговорення. Біткойн не нова інновація, він існує з 2009 року, і за весь цей час ніхто не знайшов йому ніякого хорошого застосування. Це не зручний засіб обміну; це не стабільний засіб заощадження; це безумовно не розрахункова грошова одиниця,
– написав Пол Кругман у твітері

Кругман зазначає, що цінність біткойна заснована на думці, що це технологічно продуманий спосіб захистити себе від неминучого колапсу фіатних грошей, який коли-небудь настане. Економіст назвав біткойн та та його уявну цінність лібертаріанською нісенітницею з додаванням техножаргону.

Разом з тим Кругман не вважає, що смерть біткоїна настане швидко. На його думку прибічники цієї криптовалюти поводять себе як члени культу, а їх кількість все збільшується, тож повний крах може настати не так швидко, як вважалося.

Варто зазначити, що серед крипто-ентузіастів справді сильне почуття єднання й підтримки, а також майже повна відсутність будь-яких сумнівів у світлому майбутньому біткойна. Цікаво, що більшість таких інвесторів відрізняються від традиційних. Вони протестують проти капіталізму і бачать можливість перемогти Уолл-стріт в біткойні та інших криптовалютах.

Не пропустіть Криптоплатформа помилково перевела користувачам по 700 біткоїнів і тепер погрожує судом

Більше критики від відомого економіста

Кругман, який отримав Нобелівську премію за роботу про моделі глобальної торгівлі, вже багато разів відкрито критикував біткойн, а також інші види криптовалют. У колонці New York Times 2018 року він написав, що у порівнянні з фіатними грошима транзакції у криптовалюті обходяться дорожче, а самі вони не мають ніякої економічної підтримки, на відміну від традиційних валют.

Економіст стверджує, що цінність криптовалюти залежить повністю від очікувань інвесторів, і повний колапс цілком можливий. Як зазначає Кругман, це станеться тоді, коли інвесторів охопить колективний сумнів, що біткойн нічого не вартий, і тоді біткойн справді правда перестане щось коштувати.