В ході нових досліджень науковці використали суперкомп'ютер NASA Pleiades, який демонструє, як газ рухається між галактиками протягом 13 мільярдів років.

До теми: Зі звуків магнітних бур на Сонці зробили аудіозапис: звучить моторошно

За словами вчених, газ сам по собі не випромінює багато світла, на відміну від яскравих галактик. Один із способів розглянути газові хмари – знайти яскраві джерела світла, і виміряти, як гази поглинають світло.

Інтерпретація отриманих даних важка для аналізу. У таких ситуаціях використовуються потужності суперкомп'ютерів. В ході одного з таких експериментів провели моделювання на суперкомп'ютері Pleiades в лабораторії NASA.

Результати своєї роботи дослідники змонтували в короткий відеоролик, на якому видно, як газ циркулює між галактиками протягом 13 мільярдів років.

Як рухається газ між галактиками – дивіться відео

За їх словами, наша галактика Чумацький шлях поглинає більше газу, ніж віддає, що стало наслідком її гравітаційного поля, яке перетягує газ у своїх супутників.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно