Планету TOI 700 d знайшов космічний телескоп TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite), повідомляє NASA. Апарат аналізує великі сектори космічного простору протягом 27 днів і відстежує зміни в яскравості зірок, коли повз них проходять інші тіла.

Цікаво: Сузір'я супутників SpaceX стало найбільшим в історії

Особливості "нової Землі"

За розміром виявлений об'єкт приблизно на 20% більший за Землю. Планета обертається навколо своєї зірки кожні 37 днів і отримує від неї майже той же обсяг енергії (86%), що і Земля від Сонця, а значить на її поверхні з великою ймовірністю може бути вода.

TOI 700 d обертається навколо карлика TOI 700, який розташований в сотні світлових років від нас – в сузір'ї Золотої Риби. Він на 60% менше Сонця, а його температура приблизно на половину нижча. Протягом 11 місяців дослідники не помітили жодного спалаху на зірці, що підвищує шанси того, що виявлена ​​планета може містити будь-які форми життя.

NASA знайшла планету дуже схожу на Землю:

Спочатку вчені невірно оцінили розміри TOI 700, через що вона була представлена ​​як порівнянна з Сонцем. На найдальшу планету в системі – TOI 700 d – звернули увагу тільки після того, як помилку виправили. Згодом дані уточнили за допомогою телескопа "Спітцер", а також створили кілька можливих моделей об'єкта – одна з яких нагадувала молодий покритий океаном Марс, а інша була більше схожа на Землю.

У майбутньому вчені NASA планують продовжити дослідження системи TOI 700. Вони будуть намагатися з'ясувати склад TOI 700 d і інших планет, а також визначити, чи є на них атмосфера.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно