Знайдену астрономами галактика вкрай рідкісного типу. Подібний об'єкт люди зафіксували вперше за всю історію дослідження космосу, повідомляє Phys.org.

До теми Астрономи вперше в історії зафіксували народження нової планети: відео

Детальніше про виявлений об'єкт

Галактика R5519 розташована на відстані 11 мільярдів світлових років від Сонячної системи і належить до надрідкого класу "космічне вогняне кільце". За словами астрономів, це перший подібний об'єкт, виявлений людиною. Особливість R5519 полягає в тому, що більш ніж 11 мільярдів років тому вона поглинула іншу галактику, після чого отримала таку незвичайну структуру.

Відео демонструє процес формування подібних галактик

Діаметр діри в центрі цієї галактики в два мільярди разів більший ніж відстан між Землею й Сонцем. Для порівняння, вона в три мільйони разів більша ніж діаметр надмасивної чорної діри в галактиці "Мессе-87", фото якої було опубліковано минулого року. Завдяки такій незвичній формі, зірки всередині R5519 обертаються в 50 разів швидше, ніж в галактиці "Чумацький шлях".

Цікаво Повний Місяць у червні 2020: дата і час

Чому галактика настільки особлива

За словами дослідників, існування такого об'єкта суперечить чинним теоріям, оскільки утворення кільцевих галактик вимагає наявності тонкого диска в "галактиці-жертві" до того, як зіткнення відбудеться. Для порівняння, тонкий диск Чумацького шляху утворився 9 мільярдів років тому.

Нове відкриття свідчить про те, що формування дисків в спіральних галактиках відбувалося набагато раніше, ніж вважалося.