За оцінками астрофізиків, частинки темної матерії, чим би вони не були, перевершують звичайну матерію у співвідношенні п'ять до одного, і вона відіграє ключову роль у структурі Всесвіту. Її вплив на гравітацію не лише допоміг сформуватися зіркам та галактикам, вона досі утримує їх разом, не даючи розлітатися. Без її специфічної щільності Всесвіт розвивався б інакше.

Цікаво Гравітаційні хвилі: скільки всього було виявлено таких сигналів

Нова гіпотеза походження темної матерії

Команда вчених запропонувала нове пояснення виникнення цієї щільності темної матерії. Механізм, який вони винесли на обговорення наукової спільноти, відрізняється відносною простотою і може бути підтверджений експериментальним шляхом

Багато моделей припускають, що темна матерія була народжена з початкової плазми частинок звичайної матерії раннього Всесвіту. Далі команда вчених слідує так званій моделі замерзання (freeze-in model) – її суть у тому, що спочатку темної матерії було мало, але "гаряча ванна" звичайних, або баріонних частинок поступово створювала темні частинки, поки вони не досягли тієї щільності, яку ми спостерігаємо сьогодні.

Причина полягає у механізмі саморегуляції космосу, а саме – розширенні. Спочатку кількість темної матерії збільшувалася швидко тому, що звичайна матерія була дуже щільною. Але з розширенням Всесвіту "палива" потрібного для досягнення високої щільності ставало дедалі менше і процес сповільнювався.

Для чого вченим нова модель походження темної матерії

Річ у тім, що запропонована модель пояснює нинішню щільність темної матерії та узгоджується з широким спектром мас частинок темної матерії. Також вона допомагає заповнити прогалини інших моделей.

Ще важливіше те, що гіпотезу можна перевірити: описаний механізм повинен був залишити певний слід на реліктовому випромінюванні, який можуть виявити астрономи. Тепер справа за її перевіркою.