Про це повідомляє hi-tech.ua.

Кодова назва проекту – Kalamata і вона є частиною масштабної стратегії, в рамках якої всі пристрої Apple, включаючи Mac, iPhone і iPad будуть універсалізуватися як з програмної, так і технічної точки зору. І хоча перехід на чіпи Apple в апаратній сфері планують почати лише в 2020 році, зміни програмного забезпечення розпочнуться раніше.

Читайте також: Intel випустив надпотужний чіп для ноутбуків Core i9

Ці кроки можуть стати серйозним ударом для Intel, партнерство з яким допомогло відродити успіх Apple на ринку настільних систем і одночасно працювало на поліпшення іміджу одного з найбільших виробників чіпів. Dell, HP, Lenovo і ASUS використовують x86-чіпи Intel та AMD. Адже контракти Apple формують близько 5% річного доходу Intel, тому після появи описаних чуток акції Intel впали на 9,2%.

Зараз iPhone, iPad, Apple Watch і Apple TV використовують однокристальні системи, розроблені в надрах Apple і засновані на архітектурі ARM Holdings. Перехід на власні чіпи в Mac дозволить Apple випускати нові моделі в оптимальні для себе терміни, а не орієнтуватися на цикл оновлення продуктів Intel. При цьому, Apple зможе швидше впроваджувати нові функції в усі свої продукти і виділяти їх на фоні конкурентів.

Intel давно домінує в області процесорів, все сильніше забираючи частку у Advanced Micro Devices (AMD), свого єдиного конкурента на ринку x86. Intel також випускає модеми для деяких моделей iPhone, щоб вони могли підключатися до стільникових мереж. Хоча Apple відстає за обсягами поставок комп'ютерів від багатьох компаній, з точки зору доходів вона знаходиться в трійці лідерів.

Читайте також: Bitmain оголосив про випуск нового чіпу Ethereum ASIC

З суміжних сфер, відомо, що Apple працює над новою програмною платформою, що отримала назву Marzipan. Вихід її може відбутися вже в цьому році. Експерти стверджують, що вона зробить можливим запуск додатків для iPad на комп'ютерах Mac.