Новий інструмент дасть змогу створювати додатки, які будуть приєднатись до баз даних організацій охорони здоров’я. Як пише The Verge, компанії надають початкову версію їх API для невеликої кількості розробників, що працюють над додатками для організацій громадської охорони здоров'я.

До теми Кількість хворих на коронавірус в Україні: онлайн-карти, що моніторять ситуацію

Після тестування API, яке триватиме кілька тижнів, планують надати доступ для ширшого кола розробників.

Деталі

Через модуль Bluetooth додатки відслідковуватимуть з якими пристроями перетинався власник конкретного смартфона. Тож користувач цього девайсу отримає повідомлення, якщо у власника іншого пристрою був виявлений коронавірус. Після цього повідомлення цей користувач зможе ізолюватися, а також за необхідності пройти тестування.

У Google та Apple наголошують, що система не буде збирати будь-яких персональних даних.

Також розробники кажуть, що система покаже ефективну роботу лише після того, як її встановить велика кількість людей.

Як працюватиме додаток

Як працюватиме додаток для зупинки поширення коронавірусу / Wired

Перевага саме цієї системи

Над схожою розробкою вже працюють вчені Массачусетського технологічного інституту, Стенфорда, а також науковці Сінгапуру й Німеччини.

Однак, саме Apple та Google є власниками двох найпопулярніших мобільних операційних систем – iOS Android. Тож корпорації можуть сприяти поширенню майбутнього додатку.

Компанії планують випустити систему в середині травня. У червні настане другий етап. До речі, відстеження контактів через Bluetooth можна буде ввімкнути в самій операційній системі, навіть без встановленого застосунку. Хоча користувачеві все одно потрібно буде завантажити застосунок, для того щоб повідомити про свою хворобу або дізнатися, чи контактував він із хворими.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно