Одним з важливих нововведень в Android 10 стала можливість тонкого налаштування доступу додатків до служб геолокації – наприклад, тільки під час використання, а не в фоновому режимі, як це було реалізовано в попередніх версіях операційки.

До теми Google випустила другу бета-версію Android 11 для розробників: що нового

Які обмеження отримає Android 11

За даними Phonearena, Android 11 буде підтримувати аналогічну регулювання прав доступу для камери та мікрофона пристрою. При виборі опції "під час використання" програма не зможе "шпигувати" за власником ґаджета в фоновому режимі. З'явиться і можливість видачі "разового пропуску" лише для поточного сеансу роботи програми. В цьому випадку підтверджувати його доступ доведеться кожного разу.

Очікується, що подібний захід не лише дозволить обмежити кількість витоків конфіденційних даних до рекламодавців, але й дозволить запобігти "шпигунській" діяльність шкідливих програм, здатних стежити за користувачем у фоновому режимі.

Коли вийде Android 11

Точна дата релізу фінальної версії Android 11 розробниками ще не оголошена – зараз мобільна ОС перебуває в стадії попереднього тестування.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно