Попередження про землетруси

З минулого року команда Google працює над найбільшою у світі системою "розпізнавання" землетрусів. Люди, що живуть у проблемних регіонах, будуть отримувати попередження за кілька секунд до початку землетрусу. Це дасть трохи більше часу на пошук безпечного місця та потенційно врятує сотні життів.

Не пропустіть Як дізнатися, хто брав ваш телефон без дозволу: корисна інструкція

Нещодавно система була запущена у Новій Зеландії та Греції, тепер вона доступна в інших країнах, зокрема:

  • Туреччина;
  • Філіппіни;
  • Казахстан;
  • Киргизстан;
  • Таджикистан;
  • Туркменістаністан;
  • та Узбекистан.

Пріоритетними є країни з високим ступене сейсмонебезпеки. У 2021 році дію системи буде розширено і на інші країни.

Маркування важливих послань у додатку "Повідомлення"

Для того щоб не втратити актуальну інформацію у додатку "Повідомлення", можна буде відзначати найважливіші послання зірочкою. Пізніше для пошуку не знадобиться гортати стрічку – досить вибрати розділ обраних повідомлень. Широке розгортання функції почнеться в найближчі тижні.

Функція маркування важливих повідомлень: дивіться відео

Підбір оптимального емодзі для діалогу

Після написання повідомлення релевантні емодзі-підказки будуть автоматично з'являтися над клавіатурою. Це допоможе підібрати ідеальну комбінацію, що відповідає настрою. "Контекстні" емодзі вже доступні у бета-версії Gboard, а всі користувачі Android 6 і вище отримають їх до кінця літа, правда – лише для текстів англійською, іспанською та португальською мовами.

Покращений введення паролів і розпізнавання поглядів в додатку Voice Access

Для тих, хто має проблеми з введенням даних за допомогою сенсорного дисплея, додаток Voice Access є оптимальним вибором, дозволяючи вводити команди за допомогою голосу.

Бета-версія системи розпізнавання поглядів активує Voice Access тільки у разі, якщо користувач дивиться на екран. Можна перемикатися з реальної бесіди з друзями та знайомими на використання телефону без зайвих рухів.

Покращена і система введення паролів за допомогою Voice Access. Коли додаток пізнає поле введення, воно дозволить вносити літери, числа і символи. Наприклад, можна буде вказати, яку букву зробити "великою" або сказати "знак долара", щоб ввести символ $.

Доступ до програм через Google Assistant: дивіться відео

Цікаво Як розблокувати телефон без кнопки живлення: неочікувані рішення

Можливість налаштування Android Auto і нові функції

Тепер можна персоналізувати екран лаунчер безпосередньо зі смартфона і вручну встановити темний режим. Також стало легше переглядати контент у вкладках медіапріложеній, додалися й інші функції.

Додатково в Android Auto з'явилися додатки для пошуку зарядки електромобіля, парковки і навігації, з екрану лаунчер можна отримати прямий доступ до мессенджерам начебто WhatsApp або "Google Повідомлення". Все це доступно глобально для смартфонів з Android 6 і вище при підключенні до спільного автомобіля.