Марк Гінзберг, колишній посол США в Марокко, який очолює коаліцію, заявляє, що Telegram "виділяється як розповсюджувач ненависницьких висловлювань". Він також стверджує, що в месенджері поширюється антисемітський контент, який наражає на небезпеку його, як єврея, а володіння iPhone дає йому право подати в суд на компанію Apple та вимагати заборони додатків, які підбурюють до насильства. Про це пише The Washington Post.

Цікаво Джек Дорсі назвав видалення акаунта Дональда Трампа небезпечним, але правильним рішенням

Що відбувається

Адвокат організації Кейт Альтман заявила, що коаліція готує аналогічний позов і проти Google. Telegram і Apple поки ніяк не прокоментували ситуацію.

Видання пише, що позивач може зіткнутися з нездоланними перешкодами. Справа в тому, що можливості Apple в обслуговуванні клієнтів великі, що дає компанії свободу щодо розміщення додатків в магазині. Крім цього, від сервісів, аналогічних Telegram, не вимагають видалення небажаного контенту – вони зобов'язані тільки розглядати скарги користувачів на образливий зміст.

Наприклад, у 2019 році The Washington Post написала про наявність сексуального, расистського та іншого небажаного контенту в месенджерах для дітей. Apple тоді відмовилася блокувати їх, під приводом, що ті використовують певну модерацію контенту та інші заходи безпеки.

Це не перша скарга Гінзберга на Telegram. У липні 2020 року він написав листа гендиректору Apple Тіму Куку, в якому закликав виступити проти націоналізму і антисемітизму в Telegram. За його словами, Кук не відповів.

Нагадаємо, популярність Telegram різко зросла в середині січня. Думки експертів про причини зростання розходяться. Деякі пов'язали це зі змінами Політики конфіденційності WhatsApp, а інші – зі сплеском цензури в США, викликаним протестами через вибори.