В основу конфігурації суперкомп'ютера ляжуть процесори AMD EPYC Genoa, побудовані на архітектурі Zen 4, анонс споживчих чіпів на базі якої запланований лише на наступний рік, повідомляє 4PDA.

Цікаво: Неанонсований процесор Intel Core i9-10900K пройшов новий тест: результати вражають

Особливості суперкомп'ютера від AMD

Актуальна архітектура, яку AMD як і раніше використовує в нових поколіннях процесорів – Zen 2. Розробку новинки AMD здійснювала у співпраці з Національною лабораторією імені Лоуренса Лівермора Міністерства енергетики США та компанією HPE.

El Capitan, запуск якого запланований на 2023-й, також отримає прискорювачі обчислень Radeon Instinct. Кожен вузол суперкомп'ютера включатиме один CPU і чотири графічних процесора, сумарна кількість вузлів розробниками не повідомляється.

Суперкомп'ютер El Capitan
Суперкомп'ютер від AMD – El Capitan

Очікувана продуктивність отриманого комплексу оцінюється в 2 екзафлопс при виконанні операцій з подвійною точністю. За заявою творців суперкомп'ютера, він буде потужніший, ніж 200 найпродуктивніших рішень з всесвітнього списку топ-500, разом узятих.

Ми раді співпраці з компанією AMD, в рамках якої ми об'єднаємо архітектуру HPE Cray Shasta з новітніми процесорами AMD EPYC і графічними процесорами Radeon Instinct. Завдяки цьому партнерству ми зможемо надати передову технологію для підтримки критично важливих робочих навантажень HPC і ШІ для Національної лабораторії енергетики імені Лоуренса Лівермора,
– зазначив Пітер Унгаро, старший віцепрезидент і глава бізнес-підрозділу HPC і Mission Critical Solutions в HPE.

El Capitan буде відповідати вимогам Національної адміністрації з ядерної безпеки щодо забезпечення безпеки і захисту ядерних запасів країни. Точний перелік завдань, які виконуватиме суперкомп'ютер, не повідомляється.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно