Зокрема, як пише видання androidauthority.com, посилаючись на представника китайської компанії, Huawei не розривала партнерських відносин із SD. Це був тимчасовий крок, щоб дотриматись розпорядження Департаменту торгівлі США.

Читайте також: Що буде з пристроями Huawei на базі Android: відповіді на найпоширеніші питання

Минулого тижня SD Association видалила назву китайського виробника із переліку партнерів. Зараз на офіційному сайті SD компанію Huawei повернули до переліку партнерів.

Окрім того, назву Huawei можна побачити і в переліку партнерів на сайті Wi-Fi. Хоча кілька днів тому ми повідомляли, що китайський виробник був відсторонений від безпосередньої участі в поліпшенні технології Wi-Fi.

Що таке SD Association? Це організація, яку заснували в 2000 році компанії Panasonic, SanDisk та Toshiba. Вона займається стандартизацією карт пам’яті. Компанії, які не є членами асоціації, не можуть офіційно розробляти і виробляти продукти за встановленими стандартами.

Що відомо про скандал з Huawei? 17 травня президент США Дональд Трамп підписав указ про заборону використання обладнання китайської компанії Huawei на території країни. Виробника звинувачують в шпигунстві та у зборі конфіденційних даних за допомогою свого обладнання.

Китайського вендора внесли до "чорного списку" США та заборонили діяльність на території країни. Після такого рішення уряду американські провідні технологічні компанії почали оголошувати про призупинення співпраці із компанією з Піднебесної.

Хто розірвав ділові стосунки з Huawei? Першою про розірвання ділових стосунків оголосила Google. Розробник операційної системи Android, на базі якої працюють смартфони Huawei, більше не постачатиме виробнику операційку та обмежить доступ до фірмових додатків. Однак, це рішення не стосується смартфонів, які вже перебувають в обігу.

Також про припинення співпраці з Huawei оголосили виробники процесорів: ARM, Intel та Qualcomm. У той же час тайванська компанія TSMC – один із найбільших постачальників напівпровідникової продукції на світовому ринку – запевнила, що продовжить співпрацю із китайським вендором.

Далі в мережі почали з’являтися чутки, що компанія Microsoft припинить підтримку ноутбуків виробництва Huawei, які працюють на базі операційної системи Windows. Хоча офіційно редмондці цю інформацію не підтвердили, Microsoft припинила продажі ноутбука Huawei MateBook X Pro в своєму онлайн-магазині та видалила Huawei із списку партнерів.

Скандал з Huawei
Huawei активно працювала над розробкою та впровадженням технології 5G

Відсторонення від розробки технології 5G. Також уряд США закликав європейські країни відсторонити Huawei від впровадження технології 5G. Зауважимо, саме компанія із Піднебесної зробила чималий внесок в розвиток мереж п’ятого покоління. За заявами представників компанії, у Huawei більше патентів, пов'язаних з 5G, ніж у всіх американських компаній, разом узятих. Компанії належить більше 16 000 патентів в галузі 5G і Huawei посідає перше місце у відповідному рейтингу з часткою 20%. На всі компанії в США, які мають патенти 5G, припадає 15% в даному рейтингу.

Читайте також: Ще один китайський виробник може потрапити у санкційний список США

Розробка власної операційної системи. Ще одна новина щодо Huawei надійшла з Китаю. У себе на батьківщині компанія зареєструвала нову торгову марку HongMeng. За наявною інформацією, саме так буде називатися власна операційна система Huawei, покликана замінити Android і Windows. Якщо відносини між США і Китаєм не налагодяться, вона може вийти вже в кінці цього року.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно