Про прийняття такого рішення повідомила газета "Ведомости", посилаючись на кілька власних джерел.

Читайте також: Що таке 5G та коли технологія з'явиться в Україні

Що відомо про рішення Путіна? У листі Ради безпеки назвали неможливим спільне використання діапазону цивільними операторами і Міноборони з "Роскосмосом". Президент підкріпив документ резолюцією "Згоден".

Таким чином, частоти 3,4-3,8 ГГц залишаються недоступними російським постачальникам послуг зв'язку.

До яких проблем це призведе? В такому випадку російські оператори можуть опинитися в ситуації, коли побудову мереж п'ятого покоління доведеться вести в "екзотичному" діапазоні 4,4-4,99 ГГц. Це призведе до складнощів при розгортанні у вигляді дефіциту обладнання і проблем з покриттям.

Фахівці відзначають, що технічно експлуатувати мережі 5G можна практично в будь-якому діапазоні, але варто враховувати, що чим вищий цей діапазон, тим менше його радіус покриття. Частоти 3,4-3,8 ГГц вважаються "золотим стандартом" по всьому світу.

Читайте також: Майбутнє за 5G: як розвиватимуться мережі нового покоління

Основна проблема у використанні раніше розглянутого Мінкомзв'язку діапазону 4,4-4,99 ГГц в російських реаліях в тому, що на розробку сумісного обладнання може знадобитися від 5 до 7 років, а кількість зарубіжних аналогів обмежена.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно