Представлена в рамках WWDC 2022 однокристальна система Apple M2 використовується в абсолютно новому MacBook Air і оновленому MacBook Pro 13. Вона покликана замінити M1, однак поки що пристрої на обох процесорах продаватимуть паралельно.

Цікаво Зміни в інтерфейсі, видалення повідомлень та ще більше функцій: Apple оновила операційні системи

Ще більше транзисторів: що відомо про М2

Apple M2 трохи більший, ніж M1 – це добре ілюструє схематична картинка, представлена самою компанією.

Apple M2
Процесори Apple M1 та М2 у порівнянні / Фото Apple

  • У платформ трохи відрізняються техпроцеси. Обидва чипи виготовляються за 5-нанометровим техпроцесом, однак якщо торішній має 16 мільярдів транзисторів, то новий – 20 мільярдів.
  • M2 споживає менше енергії, ніж M1, але при цьому продуктивність вища: надбавка в CPU – 18 відсотків, у GPU – 35 відсотків.
  • Восьмиядерний CPU нового процесора представлений чотирма високопродуктивними ядрами з 16 мегабайтами загальної кеш-пам'яті та чотирма енергоефективними з 4 мегабайтами загального кешу.
  • 10-ядерний GPU отримав більше кеш-пам'яті, ніж у GPU M1, а його продуктивність – 3,6 TFLOPS.
  • Також в конфігурації SoC 16-ядерний нейронний процесор для прискорення завдань штучного інтелекту і так званий "медіарушій" для апаратного декодування відео, в тому числі H. 264, HEVC і ProRes розширенням до 8К. Це важливо для тих, хто професійно працює з відео.
  • Нарешті, SoC підтримує до 24 гігабайтів уніфікованої пам'яті (LPDDR5) з пропускною здатністю 100 гігабітів за секунду.

Основні характеристики Apple M2
Основні характеристики Apple M2 / Фото Apple

Що не так

Попри всі свої переваги новий процесор від Apple досі має один суттєвий недолік, на який скаржаться деякі користувачі. Він, як і раніше М1, підтримує підключення тільки одного зовнішнього монітора.

Як можна зрозуміти з опублікованих технічних характеристик ноутбуків MacBook Air та MacBook Pro 13, обидва підтримують лише один зовнішній монітор з роздільною здатністю до 6К і частотою оновлення 60 герц.

Торішні дорожчі 14-дюймові та 16-дюймові моделі MacBook Pro підтримують до двох зовнішніх дисплеїв із чіпом M1 Pro та до чотирьох із чіпом M1 Max. Судячи з усього, цього року компанія пішла тим же шляхом і дозволить підключення більшої кількості екранів лише у моделях чипів М2 Pro та Max.